IV Wieczornica w Karwodrzy – 11.11.2023. Kilka słów i fotorelacja

IV Wieczornica w Karwodrzy – 11.11.2023. Kilka słów i fotorelacja

W 105 rocznicę odzyskania niepodległości, w sobotę 11 listopada, w Domu Strażaka w Karwodrzy odbyła się IV Wieczornica zorganizowana przez Stowarzyszenie Miłośników Karwodrzy. Jak co roku licznie przybyli mieszkańcy i nie tylko, by spędzić czas na wspólnym śpiewie i wspomnieniach, oraz napić się dobrej kawy i herbaty, oraz zjeść smaczne przekąski.

W tym roku, w części pierwszej Wieczornicy wspominaliśmy beatyfikowaną Rodzinę Ulmów z Markowej, zamordowaną w 1944 roku przez nazistowską żandarmerię za ukrywanie Żydów. Przybliżyliśmy historię Józefa i Wiktorii, oraz ich dzieci, a także oglądnęliśmy reportaż i świadectwo księdza Witolda Burdy – postulatora w procesie beatyfikacyjnym rodziny. Prócz tego, świętując kolejną rocznicę odzyskania niepodległości, śpiewaliśmy pieśni legionowe i patriotyczne, oraz słuchaliśmy wierszy.

W części drugiej, z atmosfery podniosłej i patetycznej, przeszliśmy do nieco luźniejszego repertuaru, śpiewając stare piosenki ludowe i biesiadne. Było bardzo wesoło i zabawnie.

Dziękuję wszystkim za przybycie i już dziś zapraszamy za rok na kolejną Wieczornicę. Dziękujemy również Paulinie Kloch i Piotrowi Bogaczowi, którzy po raz kolejny akompaniowali nam przy śpiewach, oraz członkiniom SMK za upieczenie ciast, a sołectwu Karwodrza za dofinansowanie cateringu ze słonymi przekąskami.

Wybiegając w przyszłość już dziś zapraszamy również na VII Karwodrzańskie Kolędowanie w Święto Trzech Króli „Pójdźmy wszyscy”, które odbędzie się 6 stycznia 2024 roku.  W sprawie szczegółów śledźcie nasz profil, stronę karwodrza.pl i tablice informacyjne.