Podsumowanie III Wieczornicy w Karwodrzy

Podsumowanie III Wieczornicy w Karwodrzy

W niedzielę 13 listopada w Domu Strażaka w Karwodrzy odbyła się III Wieczornica przygotowana przez Stowarzyszenie Miłośników Karwodrzy z Klubem Kreatywnych Kobiet, które od dawna stanowią trzon SMK. Uczestnicy dopisali, gdyż sala wypełniła się po brzegi.

Tegoroczna Wieczornica składała się z dwóch części. Część pierwsza, patetyczna i pełna wzruszeń, to wspomnienie rodziny Solarzy, którzy w czasie II Wojny Światowej i w pierwszych latach PRL, ponieśli śmierć za swoją patriotyczną postawę. Wspomnienia, listy i opowieści przeplataliśmy pieśniami legionowymi nawiązując tym samym do Święta Niepodległości, które świętowaliśmy dwa dni wcześniej. Po przerwie rozpoczęła się część druga i była to zupełna zmiana repertuaru. Pojawiły się pieśni biesiadne, w większości pamiętające młodość najstarszych osób, które przybyły na naszą uroczystość. Wszyscy bawili się tak dobrze, że Wieczornica planowana wstępnie na ok. 2,5 godziny trwała prawie 4 godziny! Tak udany wieczór był również dlatego, że na stołach pojawiły się pyszne szarlotki wykonane przez Panie z KKK, które serwowane były wraz z kawą i herbatą, ale przede wszystkim dzięki repertuarowi, który był uświetniony muzyką na żywo. Na instrumentach klawiszowych zagrał zaprzyjaźniony już od dawna z nami i powiązany rodzinnie z członkami stowarzyszenia Piotr Bogacz, a na saksofonie, będący u nas po raz pierwszy, ale mamy nadzieję, że nie po raz ostatni muzyk Dawid Pikul. Panowie swoją klasę pokazali również nie tylko przy akompaniowaniu nam podczas śpiewów, ale również dając krótki, nastrojowy koncert. O ich klasie mogą świadczyć owacje na stojąco, których się doczekali.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom III Wieczornicy i już dziś zapraszamy na najbliższe wydarzenie, jakim będzie kolejne, VI Karwodrzańskie Kolędowanie, które odbędzie się wyjątkowo nie w Święto Trzech Króli, tylko dzień później, w sobotę 7 stycznia. Godzinę podamy w późniejszym czasie na naszej stronie internetowej karwodrza.pl, na profilu na FB i na tablicach informacyjnych w naszej miejscowości. Warto śledzić te informacje, bo również planujemy zaprosić na tę imprezę muzyków, by móc wyśpiewywać kolędy i pastorałki z muzyką na żywo.

Z pozdrowieniami!