Ekstremalna Droga Krzyżowa wokół Karwodrzy – nowe info i foto!

Ekstremalna Droga Krzyżowa wokół Karwodrzy – nowe info i foto!

Stowarzyszenie Miłośników Karwodrzy zaprasza na EKSTREMALNĄ DROGĘ KRZYŻOWĄ wokół Karwodrzy.
Długość trasy to 42 km.
Trasa ustalona na zasadach przyjętych przez
www.edk.org.pl
Przed zapisem zapoznaj się z informacjami zawartymi na ww. stronie, a przede wszystkim z zakładką „zanim wyruszysz” (szczegóły odnośnie ubioru i wyposażenia).
TRASA NIEOFICJALNA – nie ma możliwości zapisu na nasza trasę przez podana stronę, jeśli ktoś chce się zapisać wystarczy wysłać do nas maila – lukaszwlodarz@karwodrza.pl
Dla zainteresowanych szczegóły wyślemy na maila.
Zaczynamy po Mszy Świętej (18:30) w Bazylice Mniejszej w Tuchowie w piątek 12 kwietnia ok. godz. 19:30.
PLAN EDK:
START PO MSZY ŚW. OK. GODZ. 19:30
STACJA I – KOŚCIÓŁ W PIOTRKOWICACH
STACJA II – KOŚCIÓŁ W ŁĘKAWCE
STACJA III – KOŚCIÓŁ W ŁĘKAWICY
STACJA IV – KRZYŻ W ŁĘKAWCE
STACJA V – PRZYDROŻNY KRZYŻ W ŁĘKAWCE
STACJA VI – OBRAZ W LESIE NA DRZEWIE
STACJA VII – FIGURKA W TRZEMESNEJ
STACJA VIII – KAPLICZKA W TRZEMESNEJ
STACJA IX – KRZYŻ W ZALASOWEJ
STACJA X – POMNIK SOLARZY
STACJA XI – KRZYŻ KARWODRZA „NA GÓRCE”
STACJA XII – KRZYŻ „POD BUDĄ”
STACJA XIII – KAPLICZKA ŚW. JANA
STACJA IV – KAPLICZKA KARWODRZA „NA ZAKRĘCIE”
Zapraszamy wszystkich, którzy nie boją się ekstremalnych wyzwań 🙂

Kilka dodatkowych informacji.

Trasa Ekstremalnej Drogi Krzyżowej wokół Karwodrzy nie jest oficjalna i nie ma możliwości naniesienie współrzędnych GPS. Ponieważ trasa jest długa i trudna (noc, las itp.) mimo zaleceń EDK, będziemy chcieli iść grupą. Ktoś, kto nie będzie chciał iść w grupie tylko indywidualnie, oczywiście może to zrobić. Liczy wtedy tylko na siebie. W każdej chwili można też dołączyć do grupy na trasie EDK. Najlepiej zrobić to przy stacjach. W przypadku takich planów prosimy o kontakt. Postaramy się podać szacunkowy czas dotarcia do danej stacji. Dla osób idących z nami udostępnimy opis trasy (bez przejść w lesie). Idziemy na własne ryzyko i każdy odpowiada za siebie. Jeśli ktoś będzie miał problem z wytrzymałością, będzie mógł wycofać się, ale nie jest to możliwe w każdym momencie. Najlepiej zrobić to np. przy stacji V (piątej). Jest to ok. połowa trasy. Później, pomiędzy 20 a 24 km zaczyna się wędrówka przez las i nie będzie możliwości by ktoś przyjechał po rezygnującego. Zrezygnować można również pomiędzy 24 a 38 km, bo wtedy trasa prowadzi drogą asfaltową. Od ok. 38 do 40 km trasa znów prowadzi przez las bez możliwości dojazdu samochodu. Przypominamy, że nie jest to pielgrzymka, ani zwykła droga krzyżowa. To EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA, gdzie prócz dobrego przygotowania się (przeczytaj koniecznie – https://www.edk.org.pl/przygotuj-sie.html ), obowiązuje też zasada milczenia! Rozważania można pobrać ze strony EDK – (https://www.edk.org.pl/rozwazania.html ) lub zainstalować na smartfonie aplikację EDK. Za kilka dni umieścimy też tu zdjęcia stacji naszej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej wokół Karwodrzy 2019.

EDK WOKÓŁ KARWODRZY 2019 – SZCZEGÓŁOWY OPIS TRASY.

Start ok. godz. 19:30 po Mszy Św. w Bazylice w Tuchowie. Msza Św. o godz. 18:30.

Od Bazyliki skręcamy w prawo w drogę 977 i kierujemy się na Tarnów. Po przejściu 2,5 km skręcamy w lewo koło komisu samochodowego na Piotrkowice i idziemy 2,7 km, następnie skręcamy w prawo pod górę pod kościół w Piotrkowicach gdzie docieramy po 150 m (I stacja).

Od kościoła kierujemy się w stronę cmentarza, idziemy drogą wzdłuż cmentarza pod górę, po 1,5 km skręcamy w prawo w kierunku oberży pod Grzybem. Po 450 m skręcamy w lewo w 977 w kierunku Tarnowa. Za 1,2 km skręcamy w prawo na Łękawkę. Po 1,2 km docieramy pod kościół w Łękawce (II stacja).

Następnie idziemy w kierunku Łękawicy pod kościół gdzie dotrzemy po 3,5 km (III stacja).

Od kościoła wracamy 170 m i skręcamy w lewo przed pizzerią Łękawica.

Idziemy w górę 2,7 km i następnie skręcamy w prawo w dół w kierunku szkoły podstawowej w Łękawce. Po 1,3 km mamy krzyż (IV stacja).

Dalej drogą w dół do szkoły gdzie dotrzemy po 700 m. Skręcamy w lewo i idziemy w górę w kierunku drogi 977 pod przydrożny krzyż w Łękawce gdzie dotrzemy po 2 km (V stacja).

Potem wracamy 190 m i skręcamy w prawo w kierunku Zabłędzy.

Po 1,2 km wchodzimy w las….. i idziemy w kierunku kapliczki Św. Jana. 80 m przed kapliczką skręcamy w lewo i dalej przez las idziemy w kierunku Łękawicy. Po drodze w okolicach  cmentarza cholerycznego mamy obraz na drzewie (VI stacja).

Po 800 m wychodzimy z lasu. Idziemy dalej w kierunku Łękawicy.

Po 650 m dochodzimy do drogi asfaltowej i skręcamy w prawo w kierunku Trzemesnej. Za 700 m mamy kolejny krzyż (VII stacja).

Idziemy dalej w kierunku skrzyżowania Trzemesna/Karwodrza/Zalasowa koło zajezdni autobusowej gdzie dotrzemy za 700 m. Idziemy dalej prosto w kierunku Zalasowej, po 150 m mamy kapliczkę po lewej stronie (VIII stacja).

Idziemy cały czas dalej ulicą Władysława Jagiełły 3,2 km gdzie na skrzyżowaniu w Zalasowej jest krzyż (IX stacja).

Skręcamy w prawo w dół w kierunku ,,piekła’’ na Karwodrzę, idziemy 2,5 km pod pomnik rodziny Solarzy (X stacja).

Po 1,8 km dochodzimy do skrzyżowania głównej drogi w Karwodrzy, gdzie skręcamy w prawo w kierunku centrum wsi. Po 550 m skręcamy w prawo w kierunku stadionu, po 650 m skręcamy w prawo pod górę.

Po 2,1 km dochodzimy do skrzyżowania na ,,górze’’ przez które pójdziemy prosto. Przy skrzyżowaniu stoi krzyż (XI stacja).

Schodzimy w dół za ok. 850 m będzie mostek następnie pod górę 100 m i skręcamy w prawo pod zajezdnię autobusową. Przy zajezdni kierujemy się w las na znak (św. Jan 1,5 km). Za 950 m docieramy pod krzyż „pod Budą” (XII stacja).

Idziemy dalej przez las i za 550 m dochodzimy do kapliczki Św. Jana (XIII stacja).

Następnie kierujemy się w stronę przysiółka „Nowa Wieś” w Karwodrzy gdzie dotrzemy za ok.700 m.

Za 1,1 km dojdziemy do głównej drogi w Karwodrzy i skręcamy w lewo.

Po 1,1 km docieramy pod kapliczkę „Na zakręcie” (XIV stacja).

Koniec EDK.