Odbyło się spotkanie w Starostwie w sprawie rozbudowy drogi przez Karwodrzę.

Odbyło się spotkanie w Starostwie w sprawie rozbudowy drogi przez Karwodrzę.

Dziś o godz. 12:00 w Starostwie Powiatowym w Tarnowie odbyło się spotkanie związane z opracowanym projektem rozbudowy drogi powiatowej Skrzyszów – Karwodrza.

W spotkaniu uczestniczyli: Pan Starosta, Dyrektor oraz urzędnicy PZD, inwestor wraz z projektantem, Burmistrz Tuchowa, Sołtys Trzemesnej oraz przedstawiciele mieszkańców Karwodrzy (radny Marek Krzemień, sołtys Kazimierz Gawryał i Łukasz Włodarz z SMK).

Spotkanie było konkretne i merytoryczne. Zostały nam przedstawione bardziej szczegółowe założenia przebudowy oraz pokazane i omówione mapy Karwodrzy i Trzemesnej z naniesioną nową drogą. Z map oraz zapewnień Starostwa i wykonawcy wynika, iż nowa droga będzie maksymalnie możliwie pokrywa się z aktualną, a ingerencje w istniejącą aktualnie infrastrukturę mają ograniczyć się do niezbędnego minimum.

Kolejne robocze spotkanie ma odbyć się w Starostwie w momencie, gdy szczegóły projektu zostaną ostatecznie zatwierdzone. Obiecano nam również, że wtedy będą możliwe indywidualne spotkania z mieszkańcami Karwodrzy zainteresowanymi stricte przebiegiem drogi przy ich gospodarstwie domowym.

Dziękując Panu Staroście za zorganizowanie dzisiejszego spotkania, żywię nadzieję na dobrą współpracę pomiędzy każdą ze stron inwestycji, a mieszkańcami. Zadbajmy o dobry przepływ informacji, współpracę jak równy z równym i wzajemny szacunek.

Z pozdrowieniami.

ŁW – SMK