Zadajemy pytania o drogę przedstawicielowi Starostwa Powiatowego w Tarnowie.

Zadajemy pytania o drogę przedstawicielowi Starostwa Powiatowego w Tarnowie.

Szanowni Państwo, tematu drogi ciąg dalszy…
Podczas 42 sesji Rady Miejskiej w Tuchowie, która odbyła się 30.08.2017 r., zabrał głos jeden z gości – Pan Jacek Hudyma, Etatowy Członek Zarządu Powiatu z Tarnowa.
O remoncie drogi przez Karwodrzę powiedział między innymi (cytuję za protokołem nr XLII/2017): „To jest bardzo duża inwestycja, która też budzi różne kontrowersje, ale jest to inwestycja gwarantująca bezpieczeństwo mieszkańców, bo będzie nowa nawierzchnia, chodniki, zabezpieczenie skarp. Będzie odciążeniem drogi wojewódzkiej. Ruch może się zwiększyć, ale korzyść będzie dla wszystkich, będzie też dostęp do tworzonej strefy gospodarczej. Każda decyzja może rodzić pewne kontrowersje, ale ponosimy za to odpowiedzialność, były konsultacje, były rozmowy, za popieranie tej inwestycji chcę podziękować…”. Koniec cytatu.
Pozwoliłem sobie napisać list do Pana Jacka z pytaniem, kto, kiedy i gdzie przeprowadzał przywołane przez niego konsultację i rozmowy, oraz komu (i za co?) dziękuję w ostatnim zdaniu.
W odpowiedzi na pismo, otrzymałem zaproszenie od Pana Jacka Hudymy na spotkanie w celu omówienia ww. pisma. Spotkanie ma się odbyć pod koniec tego tygodnia. Chcę Panu Jackowi zadać pytania o szczegóły planowanej inwestycji. Bardzo proszę o napisanie w tym wątku wszelkich pytań, które chcieliby Państwo bym zadał przedstawicielowi starostwa. Odpowiedzi przekażę na spotkaniu 24.10.2017.

Jedna odpowiedź

 1. Marcin Skrzek pisze:

  Pytania odnośnie remontu
  drogi przez Karwodrzę

  1.Dlaczego chodnik przewidziany jest tylko pod zajezdnię. Co z zakrętami pod panem Klimkiem i panem Rymanowskim które są niewidoczne i czy są przewidziane jakieś specjalne przejscia w tym miejscu. Może należałoby przynajmniej w tych miejscach zrobić chodnik.
  ( w czym mieszkańcy tej części Karwodrzy są gorsi od pozostałych).

  2.Czy chodnik będzie miał schodki po którym nie da się jechać wózkiem (bubel na który nie chcemy się zgodzić!!!).Przecież można zrobić łagodne załamania na chodniku co jakiś czas (przykład Poręba Radlna).

  3.Pytanie odnośnie poszerzenia jezdni oraz szerokości chodnika i pobocza a co za tym idzie przesuwania ogrodzeń.

  4.Co z wjazdami na posesje i w boczne drogi. W większości mieszkańcy wykonywali je za własne pieniądze . W niektórych przypadkach podjazdy są tak strome że przy zrobieniu chodnika wjazd będzie niemożliwy.

  5.Co w przypadku ewentualnych odszkodowań (czas rozpatrzenia,wypłat itp.).

  6.Gdzie mieszkańcy mają się zgłaszać w sprawie uwag czy wątpliwości w trakcie trwającego remontu (najlepiej aby była do tego delegowana jakaś kompetentna osoba ze strony wykonawcy).

  7.Czy zakręty w lesie będą prostowane.

  8.Czy będą jakieś ograniczenia w ruchu podczas remontu (np.zakaz ruchu nie dotyczący mieszkańców).

  9.Kto będzie odpowiedzialny za odśnieżanie i utrzymywanie czystości na chodnikach.

  10.Kto był pomysłodawcą i inicjatorem tej inwestycji.

Możliwość komentowania została wyłączona.