Przebudowa drogi przez Karwodrzę. Co nowego wiemy.

Przebudowa drogi przez Karwodrzę. Co nowego wiemy.

Jak się nie da oficjalnie, to trzeba naokoło.

Dwie informacje. Obie jeszcze nieoficjalne, ale z pewnego źródła, które (wszystko na to wskazuje) bardzo szybko się potwierdzą.

  1. Przebudowana droga przez Karwodrzę nie będzie wprawdzie srticte dedykowana pod duże i ciężkie auta (popularnie zwane TIR), ale równocześnie nikt takim pojazdom nie zabroni się tą drogą poruszać, gdyż nie ma być na niej ograniczenia tonażu.
  2. Przebudowa drogi Karwodrza – Skrzyszów, będzie realizowana w oparciu o specustawę drogową. W razie potrzeby, daje to możliwość inwestorowi / wykonawcy wywłaszczenia i przejęcia potrzebnego pod przebudowę terenu bez pytania o zgodę jego właściciela. Oczywiście nakazuje wypłatę odszkodowania za przejętą ziemię, ale nie potrzebuje zgody na jej przejęcie.

Co dalej? Czekamy na kolejne informacje.

PS. Dla jasności przekazu informujemy, że nie jesteśmy przeciwnikami remontu drogi przez Karwodrzę. Wręcz przeciwnie, chcemy nową, dobrą nawierzchnie i chodniki przez całą miejscowość (a nie tylko do zajezdni autobusowej jak nam obiecują). Jesteśmy natomiast przeciwnikami prowadzenia tej inwestycji w oparciu o specustawę drogową i chcemy wprowadzenia ograniczeń tonażu aut poruszających się przez Karwodrzę. Boli nas również to, że NIKT nie chce z nami na ten temat rozmawiać i traktuje mieszkańców wioski po macoszemu.