Kilka istotnych spraw przeddzień IV ChRRPR

Kilka istotnych spraw przeddzień IV ChRRPR

Dzień dobry!

Już jutro startuje nasz kolejny, IV Charytatywny Rodzinny Rajd Pieszo-Rowerowy przez Karwodrzę. W tym roku wszystkie zebrane środki zostaną przekazane Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej prężnie działającej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Karwodrzy.

Kilka spraw technicznych i organizacyjnych. Zapisy oficjalnie zakończyły się w czwartek, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by niezdecydowane do tej pory osoby, pojawiły się w niedzielę i wtedy dokonały zapisu i opłaciły swój udział, bo pakietów startowych mamy wystarczająco dużo. Przypomnę, że każdy uczestnik otrzymuje wodę, batonik, wafelek, kiełbasę z grilla i medal pamiątkowy. Dodatkowo będzie można zakupić pyszne ciasta przygotowane przez Panie ze Stowarzyszenia Miłośników Karwodrzy, popcorn i dodatkowe kiełbaski. Również zebrane przy tej sprzedaży środki trafią w całości do MDP.

Ważne jest również to, że rajd jest rajdem tylko z nazwy i nie jest wyścigiem „kto pierwszy, ten lepszy”. Idziemy i jedziemy rekreacyjnie i w grupie, a nie rozpędzamy się szczególne na stromych zjazdach! Słuchany i stosujemy się do zaleceń organizatorów i służb porządkowych dbających o bezpieczeństwo, które to służby będą zarówno przy Domu Strażaka, jak i w najważniejszych punktach trasy: skrzyżowaniach dróg, rozjazdach itp. Dlatego nie obawiaj się, że możesz się zgubić. Malowane strzałki, oraz służby porządkowe w osobach naszych strażaków i członków rady sołeckiej wskażą drogę. Proszę również pamiętać, że trasa wiedzie po różnej nawierzchni, a na odcinkach leśnych traficie na błoto, więc zalecamy strój, który może się nieco ubrudzić. Dodatkowo prosimy, by jadące na rowerach dzieci OBOWIĄZKOWO (a dorośli na własną odpowiedzialność) posiadali kaski! Również dzieci do 13 roku życia jadą pod opieką rodzica lub wyznaczonego opiekuna. Służby porządkowe będą wprawdzie wyposażone w apteczki, ale jesteśmy przekonani, że nikt nie chciałby z nich korzystać. Bezpieczeństwo najważniejsze!

I dla przypomnienia godziny:

Organizatorzy i obsługa (SMK, OSP, Rada Sołecka) otwieramy punkt zgłoszeń o godz. 12:30. Piechurzy na swoją 10 km trasę wychodzą o 14:00. Rowerzyści na swoją 14 km trasę wyjeżdżają o 15:00. Powrót oby grup przewidziany ok. 16:00 – 16:30. I wtedy po otrzymaniu medali można zasiąść do kiełbasek z grilla. Zakończenie imprezy o 18:00.

Pozdrawiamy i czekamy na Was już jutro.

Do zobaczenia!