Kilka słów i fotorelacja po VII KARWODRZAŃSKIM KOLĘDOWANIU W ŚWIĘTO TRZECH KRÓLI „PÓJDŹMY WSZYSCY”

Kilka słów i fotorelacja po VII KARWODRZAŃSKIM KOLĘDOWANIU W ŚWIĘTO TRZECH KRÓLI „PÓJDŹMY WSZYSCY”

W sobotę 6 stycznia w Domu Strażaka w Karwodrzy odbyło się VII Karwodrzańskie Kolędowanie w Święto Trzech Króli „Pójdźmy Wszyscy”.

Jak co roku na kolędowaniu spotkały się osoby, które przy akompaniamencie akordeonu chciały pośpiewać polskie kolędy i pastorałki, często zawierające kilka lub kilkanaście zwrotek, często zapomnianych lub nieznanych, bo nieśpiewanych z racji swej dużej ilości w kościołach. Poza wieloma kolędami, można było miło spędzić czas przy kawie, herbacie i tradycyjnie pysznych ciastach i ciasteczkach przygotowanych przez Panie ze Stowarzyszenia Miłośników Karwodrzy.

Nasze kolędowanie w tym roku zgromadziło rekordową ilość uczestników, gdyż do Domu Strażaka dotarło prawie 90 osób! Odwiedził nas również proboszcz i kustosz tuchowskiej Bazyliki Ojciec Grzegorz Gut. Kolędowanie trwało ponad 3 godziny, wszyscy dobrze się bawili i obiecali przyjść również za rok.

Jako organizatorzy serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym gościom, oraz każdemu zaangażowanym w organizację siódmego już kolędowania, w tym naszemu zaprzyjaźnionemu muzykowi Piotrowi Bogaczowi. Pozdrawiamy i do zobaczenia na naszych kolejnych imprezach w 2024 roku.