II Karwodrzańska Droga Krzyżowa – edytowano 16.03.2020 (odwołana)

II Karwodrzańska Droga Krzyżowa – edytowano 16.03.2020 (odwołana)

II Karwodrzańska Droga Krzyżowa.
Piątek, 20.III.2020.
Stowarzyszenie Miłośników Karwodrzy zaprasza na kolejną, drugą KARWODRZAŃSKĄ DROGĘ KRZYŻOWĄ przez lasy, łąki, polne drogi…
Nie EKSTRELAMNA, ale KARWODRZAŃSKA. Dlaczego? Z trzech wymienionych poniżej powodów.
1. START. Kiedy i gdzie.
W piątek 20 marca. Rozpoczynamy Mszą Św. w tuchowskiej Bazylice o godz. 18:30. Wyruszamy spod Bazyliki po Mszy Św. ok. godz. 19:30.
DATA. To pierwsze, co odróżnia nas od Ekstremalnej Drogi Krzyżowej (EDK), która wymaga by odbyła się ona w piątek poprzedzający niedzielę palmową (w tym roku to 3.IV).
2. TRASA. Którędy i jak daleko.
Trasa będzie przebiegać według załączonej mapki. Długość trasy to ok. 21 km. Bardziej „przystępna” odległość to ukłon w kierunku osób mniej wprawionych w długich marszach. Jeśli rok temu chciałeś dołączyć do nas, lecz przeraziła Cię długość trasy, to w tym roku nie masz tej wymówki. Zapraszamy!
DYSTANS. To drugie, co odróżnia nas od Ekstremalnej Drogi Krzyżowej (EDK), która wymaga przynajmniej 40 km. wędrówki.
3. WSPÓLNOTA. W grupie raźniej.
Idziemy zorganizowaną grupą. Wspólnie startujemy, wspólnie dochodzimy do poszczególnych stacji i wspólnie kończymy naszą Drogę. Wspólnota buduje ducha.
GRUPA. To trzecie, co odróżnia nas od Ekstremalnej Drogi Krzyżowej (EDK), która wymaga by każdy szedł, modlił się i rozważał Drogę w samotności i ciszy.
4. STACJE. Modlitwa w drodze.
Informacja o stacjach (punktach) Karwodrzańskiej Drogi Krzyżowej zostaną przekazane w późniejszym terminie. Rozważania zostaną przesłane każdemu zgłaszającemu się uczestnikowi.
5. META. Kiedy i gdzie.
Kończymy tam gdzie zaczynamy, czyli pod tuchowską Bazyliką. A kiedy? To zależy od Naszego tempa. Pewnie trochę po północy.
6. ZGŁOSZENIA I PODSUMOWANIE. Co, jak i dlaczego.
Chcesz pielgrzymować z Nami? Wyślij zgłoszenie ze swoim imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu na adres: lukaszwlodarz@karwodrza.pl
Potwierdzeniem zapisu będzie mail zwrotny z mapką i rozważaniami do stacji Drogi Krzyżowej. Ubierz się odpowiednio, zabierz wodę, latarkę i inne potrzebne przedmioty. Tu znajdziesz sporo przydatnych informacji: https://www.edk.org.pl/przygotuj-sie.html
Zrób choć mały, symboliczny krzyż, który będziesz niósł w swojej Drodze.
Chodź z nami, módl się i poczuj ciężar krzyża.

Link do mapy – https://www.endomondo.com/routes/1478014599

Edytowano 16.03.2020:

Niestety, ale z powodu sytuacji zagrożenia koronawirusem jesteśmy zmuszeni anulować II Karwodrzańską Drogę Krzyżową.
Anulujemy ją w planowanym terminie 20 marca, ale chcemy przejść nią w niedalekiej przyszłości, np. latem bieżącego roku.
O ewentualnej dacie ponowienia ww. wydarzenia będziemy informować z odpowiednim wyprzedzeniem.
Pozdrawiamy!
Zespół SMK